Aktuality

Aspina

07.06.2024

Dnešní den je pro nás posmutnělý...

Májová sleva

01.05.2024

Zamilovali jsme se do novinek v naší nabídce eshopu a jelikož je lásky čas, rádi se s vámi o ně podělíme s tématicky 1 5 % slevou!

V tomto roce jsme se rozhodli nabídnout vám tři z námi odchovaných karačájevců. Odstávče Apolla, chovnou klisnu Almatu a výjimečného valacha Aspirina. Každý z nich má pečlivě doložený rodokmen a některé z jejich rodičů lze stále vidět pasoucí se na našich pastvinách.

Jaro je tu! Teplé a slunné počasí probudilo v karačájevských klisnách a hřebcích v Chřebřanech touhu sblížit se, a tak jsme postupně vyhodnocovali kdo bude tvořit ideální pár. Hodnotícími prvky jsou příbuzenské vztahy, stavba těla, charakter a také zkušenosti v rolích matky i otce.

V úterý 26. března v brzkých ranních hodinách se na chřebřanských pastvinách narodilo první karačájevské hříbě. Klisna Impressija 21, která před 4 měsíci březí cestovala z Karačajevsko-Čerkeska 8 dní a ujela vzdálenost 4200 km statečně donosila a porodila nádherného hřebečka. Čiperný hnědák s dlouhými nožkami dostal jméno Alchat (Алхат).
Přejeme mu...

Svaz chovatelů koní plzeňského a karlovarského kraje každoročně pořádá přehlídku hřebců ve Spáleném nad Poříčí. Loni jsme dostali možnost zúčastnit se jej poprvé a předvést našeho mladého nadějného hřebečka Amora. Akce nás nadchla! Také jsme byli hrdi na Amora, který, ač se poprvé v životě ocitl mimo Chřebřany, se choval slušně a vznešeně.

Mnoho let hledáme, zkoušíme, objednáváme, podrobujeme každodennímu nošení a vymýšlíme co ještě by se nám i vám hodilo. Držíme se převážně červené a černé, ale nebojíme se i nových barev. Tiskneme i vyšíváme logo našich karačejevských koní, abychom mohli každičkou chvíli cítit, že jsou s námi. A tak jsme se rozhodli podělit o toto všechno i s vámi :...

1. listopadu 2024 se navždy zapíše do Chřebřanského archivu. Den, kdy po druhé v historii vystoupili z přepravníků Karačajevští koně pocházející z Ruska! Náročný, dlouhý, komplikovaný, politickou a válečnou situací ztížený proces, který ale nakonec vyústil v zázrak, kdy jsme na Karačajevském dvoře, a do rodiny, přivítali 4 koně.