Ruské koně v Chřebřanech po 20 letech

02.12.2023

1. listopadu 2024 se navždy zapíše do Chřebřanského archivu. Den, kdy po druhé v historii vystoupili z přepravníků Karačajevští koně pocházející z Ruska! Náročný, dlouhý, komplikovaný, politickou a válečnou situací ztížený proces, který ale nakonec vyústil v zázrak, kdy jsme na Karačajevském dvoře, a do rodiny, přivítali 4 koně.

Pečlivě byli vybráni s pomocí ženy, která se nyní stará o osud chovu karačajevských koní v Rusku. Důraz byl kladen na to, abychom přivezli nepříbuzná zvířata a mohli tak oživit stávající chov našich koní.

Několikadenní cesta se dvěmi zastávkami nás jen usvědčila v tom, že byli vybrány koně odolné a zdravé! S velikou radostí představujeme

2 chovné a březí klisny

  • Ondarija, rok narození 2018 (o. Orion 5, m. Dymka 53). Mladá kobylka, která patří svým hodnocením do elitní třídy a již úspěšně porodila 3 hříbata po hřebci Derzkij. Nyní opět březí po tomto hřebci, očekáváme narození hříběte na jaře 2024.


  • Impresija, rok narození 2015 (o. Imran 1, m. Adarka 53). Klisna též patřící do elitní třídy, úspěšně porodila a odchovala 6 hříbat, nyní březí s hřebcem Antares na jehož potomka se těšíme na jaře příštího roku.

a 2 plemenné hřebce

  • Orchan, rok narození 2014 (o. Sereznyj 5, m. Cara). Nádherný, zkušený a slušný plemenný hřebec, který se svým majitelem pravidelně vykonával vytrvalostní trasy o délce 40km a výše.


  • Ljachiv, rok narození 2019 (o. Lednik 10, m Torka). Mladý, atletický
    a typově velmi rozlišný karačajevský hnědák, který má letos za sebou první připouštění v Rusku. Patří ke slavné linii Lednik.


Dojemné záběry z cesty a naše první dojmy… 


Děkujeme všem, kdo dopomohli k splnění tohoto snu,
včetně Karačajevské Asociace v Rusku!