První vytrvalostní závod roku 2024

26.05.2024

Poslední květnový víkend jsme vyrazili do Janovy Vsi na první letošní vytrvalostní zkoušku.

Zvolili jsme 40km úsek s 11 letým valachem Amuletem, který je odchovancem z Chřebřan. Jeho otec Azimut byl úspěšným vytrvalcem, a tak bychom rádi navázali na úspěchy našich karačajevců z dob chovu pod vedením otce, pana Josefa Entlicha. 

Teprve loni v říjnu se poprvé zapojil do "sportovního světa" s jezdkyní Bárou Sýkorovou a přesto, že napoprvé dokončil 40km trať na obdivuhodném třetím místě, naše ambice jsou prozatím přízemní.

Závod byl příjemný, počasí vyhovující, jen tempo bylo na naši dvojici příliš pomalé. Karačajevská krev proudila naplno a Amulet měl chuť urazit úsek v co nejkratším čase. To byl nakonec hendikep naší dvojice, jelikož byla po druhém úseky vyřazena při veterinární zkoušce. Z našeho pohledu nebyla překážka kondiční, nýbrž zralostní - mnoho cizích lidí a ruchu okolo dokáže zvednout tep výš než úsek trati - a tak jsme závod bohužel nedokončili.

V pečlivé přípravě nicméně pokračujeme a těšíme se na další zkoušky pro Amuleta v letošním roce. Velmi děkujeme Julianě Greenberger, která tuto dvojici připravuje!